A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat, valamint a Védőnői szolgálat segítségével kutatta fel a rászoruló családokat – mondta Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója

Három család már megkapta a pelenkaadománytAz Ifjúságért Egyesület évek óta jó kapcsolatot ápol a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitásszal. A katolikus segélyszervezet ruha, élelmiszer és gyermekjáték adományokat visz rendszeresen az egyesület két intézményébe. A pécsbányai 40 fős lakóotthonban jelenleg 11 kisgyerekes rászoruló család él.

Baranya és Tolna megyében összesen további 19 rászoruló, két kisgyermekes család kap fél évre elegendő pelenkát. Az akció keretében a pécsi csoport az édesanya nélkül maradt mágocsi ikrek – Raffael Blanka és Raffael Noé – családjának is segítséget nyújt.