Három busz indul Pécsről október 3-án mohácsi és dunaszekcsői megállókkal Bátára. Azok a pécsi hívek tehát, akik gyalogolni szeretnének, Mohácsnál és Dunaszekcsőnél is bekapcsolódhatnak a zarándoklatba, de közvetlenül Bátára is el lehet jutni a járművekkel.

Zarándoklat a 600 éves Bátára„Reményben örülj, békével tűrj, imádkozz szüntelen!" A Pécsi Egyházmegye ezzel a mottóval indítja útjára az október 3-ai bátai zarándoklatot. Idén ünneplik a bátai Szent Vér Kegyhely 600 éves jubileumát. A zarándoklaton gyalogosan, kerékpárral, autóbusszal vagy személyautóval lehet részt venni.

Október 3-án két útvonalon indul gyalogos zarándoklat Bátára, a jubileumi ünnepi szentmisére.

Mohácsról a Fogadalmi templomtól 7.00 órai indulással, az 56-os úton haladva, Dunaszekcsőn át érkeznek majd a zarándokok Bátára. (Ez az út 24 km.)
A gyalogolni szándékozó pécsi hívek busszal is eljuthatnak Mohácsig és Dunaszekcsőig. Akik azonban csak a szentmisén szeretnének részt venni, azokat egészen Bátáig viszik a buszok. A járatok reggel 6.00 órakor indulnak a Barbakántól. Ezek a buszok a szentmise után vissza is viszik a híveket Pécsre.

Szekszárdról 6.00 órai indulással Várdomb és Bátaszék érintésével jutnak majd a hívek Bátára. (Ez az út 28 km.)

Jelentkezni a saját plébániákon, ill. a pécsi püspökségen lehet, a következő elérhetőségeken:
tel: 06 72/513-011.

A zarándoklatot záró ünnepi szentmisét 15.00 órakor dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek dr. Udvardy György pécsi megyéspüspök, a jelenlévő püspökök és a papság koncelebrálásával mutatja be a bátai templomban.

partnerek MKPK